Dobrý den, od 26. 7. do 11.8. 2024 čerpáme celozávodní dovolenou a objednávky přijaté v těchto dnech budou vychystávány od 12.8. 2024. Z důvodu velkého vytížení skladu objednávky odesíláme do 3-4 pracovních dnů. Děkujeme za pochopení

Funkční kompresní podkolenky - čzž

Neohodnoceno
219 Kč –31 %
E KOMPRES black green yellow black
219 Kč –31 % 149 Kč
Skladem (10 ks)
Varianta
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Kompresní podkolenky jsou vhodné ne jen na sportování, ale také jako účinný regenerační doplněk po sportovním výkonu, slouží také k zamezení natékaní nohou například během cestování v autě či letadle. Díky kompresi podporují krevní oběh a tím zaručují správně okysličení končetin.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kompresní podkolenky jsou neodmyslitelnou položkou každého sportovce. A nejen sportovce, pokud například často cestuje na delší vzdálenosti autem, nebo letadlem, vlakem, apod. oceníte funkčnost našich kompresních podkolenek. Díky kompresi materiálu podkolenky zamezují natékání dolních končetin a podporují krevní oběh a tím dopomáhají správnému okysličení krve v dolních končetinách. Výborné jsou také jako způsob regenerace po náročném sportovním výkonu.

Jak se kompresní podkolenky vyrábí?

e_IMG_0598

Kompresní podkolenky vyrábíme na strojích o 168 jehlách. Speciální nastavení hustoty materiálu a jeho komprese nám v kombinaci s použitým materiálem dovolí vyrábět pro Vás pohodlné kompresní podkolenky, které máte tak rádi.

Z čeho se kompresní podkolenky vyrábí?

ideálním materiálem k jejich výrobě je polypropylén. Polypropylén (POP) je nejlehčí ze všech textilních vláken (0,91 g/cm3), vlákno je odolné proti chemikáliím, má velmi dobrou pevnost v oděru, minimální navlhavost, nízký sklon k nabíjení statickou elektřinou a ke žmolkování. V omaku se POP vlákna neliší od ovčí vlny. S výrobou POP vláken se začalo v polovině minulého století v Itálii. Polypropylén je částečně krystalický plast, který se získává za pomoci katalyzátorů polymerizací propenu. Má nejlepší vlastnosti potřebné pro výrobu funkčních ponožek: je pevný, nejlehčí, a také nejteplejší a nejpružnější ze syntetických vláken. Nevyvolává alergické reakce, má velkou odolnost proti oděru (2,5x vyšší než bavlna), vyšší odolnost mají pouze polyamidová vlákna, téměř nepřijímá vodu - má 10x menší nasákavost než polyester - ale vodu dobře odvádí. Je k lidskému tělu z umělých vláken nejlaskavější, vždyť se z něj vyrábějí i cévní náhrady. Samotné vlákno, protože je kulaté, vlhkost netransportuje. Při spředení několika vláken do příze se mezi jednotlivými vlákny vytvoří kapilární prostory, kudy pak odchází vlhkost. Asi 20 % polypropylenu se produkuje jako textilní vlákno.

Za kvalitu našich ponožek ručí získané certifikáty

 Certifikace QZ Česká kvalita Český výrobek

A co údržba ponožek?

Údržba ponožek z polypropylénu? Je to hračka! Ihned po zakoupení je důležité dbát zvýšenou pozornost na odstranění etikety - s etiketou nijak nemanipulujeme a plastový splint, resp. sešití etikety odstraníme nůžkami, velice opatrně. Zabráníte tak poškození ponožky v důsledku neopatrného odstranění etikety. Ponožky z polypropylénu pereme pouze na 30°C a nepoužíváme žádné agresivní prostředky na praní či bělení. Následně ponožky necháme uschnout přirozeným procesem, nikoli v sušičce. 

 

Složení 

Materiál: 95% polypropylén, 5% elastan

Barva: Barevné

Doplňkové parametry

Kategorie: Podkolenky
Materiál: polypropylén
Pohlaví: pánské, dámské

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: