Proč jsou ponožky ze 100 % bavlny špatné řešení?

Přemýšlíte o koupi ponožek, které jsou vyrobeny ze 100 % z bavlny, protože si říkáte, že ty budou určitě nejkvalitnější? Za nás říkáme „My vám to NEDOPORUČUJEME!“. Čtěte dál a dozvíte se několik důvodu, proč takové ponožky nejsou správná volba.

Máme zkušenosti s výrobou ponožek již více než 25 let a za tu dobu jsme jich upletly desítky miliónů a testovali jsme mimo jiné i ty ze 100 % bavlny.shutterstock_151495232

Největší problém je jejich nízká pružnost kvůli čemu se nedokáží přizpůsobit vašemu lýtku či šířce chodila. To má pak za následek nepříjemné sjíždění ponožky z nohy a vzhled připomínající použitou hadru. Kvalitní ponožka musí mít pružný lem, který netlačí a dokonale přilne k lýtku. Touto vlastnosti se mohou pyšnit všechny naše ponožky. Další kámen úrazu u ponožek ze 100 % bavlny jsou oblasti chodidla, špičky a paty, které se velice rádi prodírají. To je důvod proč používáme jako „kostru“ ponožky materiál s názvem Lycra®, který dodává ponožce potřebnou pružnost, tvar a dlouhou životnost. Následně zbytek ponožky (zpravidla 80 až 95 %) tvoří samotná česaná bavlna. Pokud hledáte ponožky s opravdu velkým množstvím bavlny a zároveň kvalitním zpracováním, vybrat si můžete z našich zdravotních ponožek.

Vybrat kvalitní ponožky

 

Naše ponožky podrobujeme pravidelnému testování v nezávislém testovacím středisku SOTEX.  Každá ponožka je tak během výrobního procesu několikrát překontrolována, aby jsme maximálně eliminovali jakékoli nedostatky či obsah škodlivin. O kvalitě našich výrobků vypovídá i udělení certifikátu QZ Česká kvalita či prestižní ocenění Český výrobek. Můžete si tak být jisti, že váš šatník obohatí funkční výrobek s puncem kvality a českým rodokmenem.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení