Proč nevyrábíme ponožky ze 100 % bavlny?

Možná jste také někdy zažili situaci, kdy jste si v ranním shonu rychle nazuli první ponožky, které vám padly do ruky a už před domem jste cítili, jak vám neúprosně sjíždí kamsi do hlubin boty.

Hlavní úlohou ponožek je udržet vaše chodidla ve zdravém a suchém prostředí. Mohlo by se zdát, že ideální ponožka by měla být vyrobena pouze z přírodních materiálů. Nejpoužívanější přízí, využívanou k výrobě ponožek, je česaná bavlna. Vyniká jemností, dokonalou savostí, pevností i odolností vůči oděru. Ve světě ponožek jí však k dokonalosti ještě malý kousek schází. Zásadním problémem je nedostatečná pružnost. Ponožky vyrobené ze 100% bavlny by nedržely svůj tvar a sjížděly by z nohy. Funkční ponožka musí mít pružný lem, který netlačí a dokonale přilne k lýtku. Speciální pozornost si zaslouží i namáhaná oblast chodidla, špičky a paty.

 shutterstock_1059717389

Tajemství, které dodá bavlněné ponožce potřebnou pružnost a tvar, má jméno Lycra®. Překvapivě pružná tkanina, jež se dokáže natáhnout až na sedminásobek své délky. Ponožky Moravec jsou spojením toho nejlepšího z přírody i moderních technologií. Vynikají precizním zpracováním, pestrou paletou barev i dokonalou funkčností. Přizpůsobí se vašemu životnímu tempu ať už se věnujete sportu, práci nebo zábavě.

Naše ponožky podrobujeme pravidelnému testování v nezávislém testovacím středisku SOTEX.  Každá ponožka je tak během výrobního procesu několikrát překontrolována, aby jsme maximálně eliminovali jakékoli nedostatky či obsah škodlivin. O kvalitě našich výrobků vypovídá i udělení certifikátu QZ Česká kvalita či prestižní ocenění Český výrobek. Můžete si tak být jisti, že váš šatník obohatí funkční výrobek s puncem kvality a českým rodokmenem.

V naší rodinné firmě MORAVEC máme s výrobou ponožek bohaté zkušenosti. Během více než 25 let jsme jich pro vás za použití nejmodernějších technologií upletli velké množství. Na zakázku jsme zhotovili také několik párů ze 100% bavlny. Výsledek nás utvrdil v našem přesvědčení, že spojení benefitů přírodního materiálu s příměsí Lycry dá vzniknout ponožce, která vás nenechá ve štychu.

Samozřejmostí je pružný lem v lýtkové oblasti, speciálně vyztužená oblast paty a špice i široká škála barevných variant. Nezáleží, zda máte nožku jako Popelka nebo pro sebe jen horko těžko sháníte velikost bot. Naše ponožky se vám skvěle přizpůsobí v jakékoli situaci.

Vybrat kvalitní ponožky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení