Dobrý den, z důvodu velkého vytížení skladu objednávky odesíláme do 3-4 pracovních dnů. Děkujeme za pochopení

Módní trend současnosti? Ponožky!

Ponožky už dávno nejsou jen spotřebním zbožím a kouskem oblečení, nad kterým se ráno ve spěchu nikdo nepozastaví. Stále více se stávají módní záležitostí a plnohodnotnou součástí outfitu. Jak je nosit stylově a zaujmout?

Začněme pěkně od začátku

Klasické, kotníkové, sportovní, funkční nebo dokonce neviditelné. Typů existuje hodně a je důležité mezi nimi rozlišovat. U některých, například sportovních nebo funkčních, není složité jejich účel odhadnout a málokdo by takové zvolil na důležitý pohovor, u jiných však může nejeden tápat. Klasické ponožky do půlky lýtek jsou ty, které by se ve vašem šuplíku měly objevovat nejčastěji, a to kvůli jejich univerzálnímu použití. Nosit se dají k teniskám, mokasínům, kozačkám, nebo za chladnějších letních večerů jen tak v sandálech. Využitelné jsou zkrátka v kombinaci s riflemi i s oblekem.

Fotografie-1

Sportovní ponožky jsou překvapivě určeny na sport. Tomu mohou být přizpůsobeny jak materiálem, tak také různými zpevněnými a ochrannými zónami. Mezi sportovní typ můžeme řadit také ponožky funkční, speciálně určené například na turistiku či lyžování. U nich se vyplatí příliš nešetřit a investovat do těch kvalitníchpříměsí antibakteriálních přísad (například stříbra), či do thermo materiálu, který opravdu zahřeje. Toho využijete nejen v zimě na lyžích, ale i během dalších ročních období, například na rybách či na lovu. Chcete mít i při takové příležitosti styl? Koukněte na naše lovecké podkolenky, se kterými rýmu rozhodně nechytíte. Kotníkové ponožky jsou na rozdíl od klasických mnohem kratší a končí už mírně nad kotníkem. Nemají však za účel být neviditelné! K tomu jsou určené takzvané No-Show ponožky, které končí pod kotníkem a v botách nejdou vidět.  Známější budou ženám, avšak rozmach zažívají také u mužů, kteří je nosí například do mokasín či ke kalhotám se zkráceným střihem. Jejich smyslem je nebýt vidět, avšak poskytnout pohodlí plnohodnotných kousků

Barvy a vzory

Pokud už máte základy v malíčku, můžete přejít na další úroveň. Ta se zabývá barvami a vzory, které jsou výborným prostředkem k vyjádření stylu, ale i k ozvláštnění jinak obyčejného modelu.

Jednobarevné

Jestliže se považujete za začátečníka a dosud pro vás existovaly jen černé ponožky bez vzoru, zkuste ze začátku zařadit do šatníku tlumenější barvy. Zvolit můžete například hnědou, fialovou či zelenou a časem se jistě dostanete i k takovým stylovkám, jakými jsou kousky z naší pastelkové kolekce nebo k neonkám. Tlumené jednobarevky noste také v situacích, kdy máte pochybnosti o vhodnosti pestrých barev a divokých vzorů. V tom případě vsaďte raději na neutrální klasiku, která nenadchne, ale ani neurazí.

Tlumené jednobarevky noste také v situacích, kdy máte pochybnosti o vhodnosti pestrých barev a divokých vzorů. Například čeká-li vás setkání s prezidentem USA v Oválné pracovně...

Fotografie-4

Vzorované

Nošení vzorovaných kousků je už o něco větší věda, a aby vypadaly opravdu dobře, je třeba se řídit několika jednoduchými pravidly.

Nejběžněji používanými vzory jsou proužky, puntíky nebo tzv. pletený vzor (argyle) a tyto jsou také nejjednodušší na kombinování. Dávejte si však pozor na jejich opakování. Nevypadá dobře, pokud zvolíte proužkované tričko a k tomu se vám na nohou budou vyjímat proužkované ponožky. Naopak dobře působí, pokud alespoň jedna z barev na ponožkách koresponduje s barvou vyskytující se na jiné části oblečení, nejlépe nad úrovní pasu. Vypadá to promyšleně a spojí celý outfit dohromady. Nakonec jedno známe pravidlo – méně je někdy více. To znamená, že pokud na sobě máte výrazný vršek nebo na nohou extravagantní obuv, zvolte raději jednodušší ponožky a naopak - pokud chcete, aby vaše chodidla byla hvězdou outfitu, zvolte tlumenější zbytek a nechte ponožky zazářit. A jaký je váš názor na tuto módu? Vyzkoušeli byste stylové pestrobarevné kousky či divoké vzory, nebo raději zůstanete u klasiky?